5-osni obdelovalni center

Kaj je 5-osni obdelovalni center?

5-osni obdelovalni center je visoko-natančen CNC obdelovalni stroj s petimi osmi gibanja, vključno s tremi linearnimi osmi (X, Y, Z) in dvema rotacijskima osema (običajno osi A in C), ki lahko realizira več{3}}kotno in večsmerno kompleksno obdelavo površin. To strojno orodje lahko krmili povezavo petih osi hkrati, skrajša čas vpenjanja, izboljša učinkovitost in natančnost obdelave ter je primerno zaletalstvo, avtomobilska industrija, proizvodnja kalupov, medicinska oprema in druge industrije. Pet{1}}osni obdelovalni center običajno zahteva profesionalno programsko opremo CAM za programiranje in simulacijo, da se zagotovi natančnost in varnost obdelovalne poti. Je ključna oprema za doseganje zahtevnih procesnih nalog v sodobni proizvodnji.

Kontaktirajte zdaj

what is 5-axis machining
 

 

Raziščite zbirko 5-osnih obdelovalnih centrov

Gantry Trunnion 5-Axis Machining Center

GMU-900 Portalni 5-osni obdelovalni center

Premik osi X/Y/Z: 950/900+160/600 mm

Hitrost vretena: 18000rpm

Maks. Rezalna podajalna hitrost: 10m/min

Hitrost osi A/C: 60/70 rpm/min

Velikost mize (D*Š): Φ850 mm

Tip pogona vretena: motorizirano vreteno

Pridobite celotne specifikacije

Gantry-Type 5-Axis Machining Center

GMU-700 5-Axis Gantry-CNC stroj tipa

Premik osi X/Y/Z: 700/800/500 mm

Hitrost vretena: 20000rpm

Maks. Rezalna podajalna hitrost: 10m/min

Hitrost osi A/C: 30/30 rpm/min

Velikost mize (D*Š): Φ560 mm

Tip pogona vretena: motorizirano vreteno

Pridobite celotne specifikacije

Bridge-Type 5-Axis CNC Machine

GMU-400 5-osni CNC stroj tipa Bridge

Premik osi X/Y/Z: 460/550/450 mm

Hitrost vretena: 20000rpm

Maks. Rezalna podajalna hitrost: 10m/min

Hitrost osi A/C: 45/85 rpm/min

Velikost mize (D*Š): Φ400 mm

Tip pogona vretena: motorizirano vreteno

Pridobite celotne specifikacije

Bridge-Type 5-Axis Machining Center

GMU-400D 5-osni obdelovalni center s palicami

Premik osi X/Y/Z: 1050/570/500 mm

Hitrost vretena: 18000rpm

Maks. Rezalna podajalna hitrost: 10m/min

Hitrost osi A/C: 47/88,5 rpm/min

Velikost mize (D*Š): Φ400 mm

Tip pogona vretena: motorizirano vreteno

Pridobite celotne specifikacije

Ram-Type 5-axis Machining Center

5-osni obdelovalni center GM650-5X Ram-Type

Premik osi X/Y/Z: 680/500/450 mm

Hitrost vretena: 20000rpm

Maks. Rezalna podajalna hitrost: 10m/min

Hitrost osi A/C: 50/100 rpm/min

Velikost mize (D*Š): Φ650 mm

Tip pogona vretena: motorizirano vreteno

Pridobite celotne specifikacije

5-Axis Drill-Tap Machining Center

5-osni obdelovalni center GMU-260T Drill-Tap

Premik osi X/Y/Z: 600/450/410 mm

Hitrost vretena: 20000rpm

Maks. Rezalna podajalna hitrost: 10m/min

Hitrost osi A/C: 50/80/100/250 rpm/min

Velikost mize (D*Š): Φ260 mm

Vrsta pogona vretena: DDS

Pridobite celotne specifikacije

Trunnion-Style 5-Axis Vertical CNC Machine

GMU-350V 5-osni navpični CNC stroj v obliki trna

Premik osi X/Y/Z: 700/590/590 mm

Hitrost vretena: 12000rpm

Maks. Rezalna podajalna hitrost: 10m/min

Hitrost osi A/C: 110/218/100/176 rpm/min

Velikost mize (D*Š): Φ350 mm

Vrsta pogona vretena: DDS

Pridobite celotne specifikacije

Vertical 5-Axis Machining Center

Vertikalni 5-osni obdelovalni center GMU-320V

Premik osi X/Y/Z: 700/590/590 mm

Hitrost vretena: 12000rpm

Maks. Rezalna podajalna hitrost: 10m/min

Hitrost osi A/C: 110/218/100/176 rpm/min

Velikost mize (D*Š): Φ320 mm

Vrsta pogona vretena: DDS

Pridobite celotne specifikacije

 

Zakaj izbrati naš 5-osni obdelovalni center?

Pri GreatCNC natančnost ni le specifikacija – je rezultat močnega inženirskega strokovnega znanja, stalnih inovacij in strogega nadzora kakovosti.
Vlagamo več kot7.5% našega letnega prometa v raziskave in razvoj, nenehno krepitev naših neodvisnih zmogljivosti za raziskave in razvoj ter izboljševanje zmogljivosti strojev za izpolnjevanje dejanskih zahtev po obdelavi.
S strokovno ekipo več kot100 inženirjev za raziskave in razvoj, je vsak stroj zasnovan in optimiziran za stabilnost, natančnost in dolgoročno-zanesljivost.
Od sestavljanja stroja do končne dostave se vsaka os in sistem gibanja testirata in kalibrirata z uporabo naprednih tehnologij nadzora.
Izvajamo stroge postopke nadzora kakovosti, da zagotovimo:
Natančno in stabilno gibanje stroja
Dolgo{0}}ohranjanje natančnosti
Dosledna zmogljivost strojne obdelave v realni proizvodnji
Z uporabo sistemov, kot je nprballbar testiranje, laserska interferometrija in CMM pregled, preverimo in zagotovimo natančnost, preden vsak stroj zapusti našo tovarno.

Ballbar Testing

Ballbar Testiranje

Renishaw Laser Interferometry

Laserska interferometrija Renishaw

CMM Inspection

Pregled CMM

 

Svetovno priznani certifikati kakovosti
CE
iso
IPMS
Management System Certificate
Invention Patent Certificate
 
 
7.5%

Novi stroški raziskav in razvoja

 

7,5 % dobička letno vlagamo v nenehno izboljševanje izdelkov.

 
50+

Certificiran patent

 

Nenehno krepimo inovacije in zaščito intelektualne lastnine, da zagotovimo napredne obdelovalne rešitve.

 
30+

Prodajne mreže

 

Globalne prodajne in servisne mreže zagotavljajo hiter odziv, lokalno podporo in zanesljive rešitve za stranke po vsem svetu.

 
100000+㎡

Proizvodni obrat

 

Obsežni-proizvodni obrati v okrožjih Xiamen Haicang in okrožju Xiamen Jimei zagotavljajo stabilno proizvodno zmogljivost, učinkovito proizvodnjo in zanesljivo globalno dostavo.

 

 

Kako deluje 5-osni obdelovalni center?

5-osni obdelovalni center vam omogoča obdelavo kompleksnih delov iz več zornih kotov v eni nastavitvi. Namesto ustavljanja stroja in ponavljajočega ponovnega pozicioniranja obdelovanca je vse mogoče dokončati v eni sami operaciji. A5-osni obdelovalni centerne samo premakne več osi ​​– daje vam možnost hitrejše izdelave kompleksnejših delov z večjo natančnostjo in manj nastavitvami.
Za razliko od tradicionalnih3-osni stroji, a 5-osni strojpremika vzdolž linearnih osi X, Y in Z, medtem ko istočasno vrti obdelovanec ali vreteno skozi dve dodatni osi (A, B ali C).
To neprekinjeno gibanje ohranja rezalno orodje ves čas v optimalnem položaju.
Kaj to pomeni za vašo proizvodnjo:
Kompleksne dele lahko dokončate v eni postavitvi, s čimer zmanjšate napake pri poravnavi
Dosežete večjo natančnost po celotnem obdelovancu
Izboljšate površinsko obdelavo, zlasti na ukrivljenih ali nagnjenih površinah
Znatno zmanjšate čas obdelave in stroške dela
To delovno načelo je bistvenega pomena pri obdelavi delov, kot so turbinske lopatice, rotorji, kalupne votline, letalske in vesoljske komponente ali katera koli geometrija, ki zahteva več{0}}kotno rezanje.

Oglejte si, kako deluje v resničnih aplikacijah

 

5-osni proti 4+1 proti 3+2: Kakšna je razlika?

Primerjava Popolna 5-osna obdelava 4+1 Obdelava osi 3+2 Obdelava osi
Gibanje osi 5 osi hkrati 4 osi (ena vrtljivo indeksirana) 5 osi (samo rotacijsko pozicioniranje)
Metoda obdelave Neprekinjeno več{0}}osno rezanje Indeksiranje po--korakih Obdelava s fiksnim{0}}kotom
Časi nastavitve Enotna postavitev Več nastavitev Manj nastavitev
Učinkovitost strojne obdelave visoko Nizka Srednje
Natančnost Najvišje Zmerno visoko
Kompleksna geometrija Odlično Omejeno Dobro
Površinska obdelava Superior Povprečje Dobro
Kompleksnost programiranja Napredno Enostavno Zmerno
Stroški stroja visoko Nizka Srednje
Najboljše za Kompleksne 3D površine Preprosti več{0}}stranski deli Srednje zahtevni deli

Izberite 4+1 osče so vaši deli preprosti in želite ohraniti nizke stroške stroja.
Izberite 3+2 osče vaši deli zahtevajo več{0}}kotno obdelavo, ne pa neprekinjenega gibanja.
Izberite popolno 5-osno obdelavoče delate s kompleksnimi geometrijami, ozkimi tolerancami ali morate znatno izboljšati učinkovitost.

Ko dejansko potrebujete popoln 5-osni stroj
Popoln 5-osni obdelovalni center postane bistven, ko:
Vaši deli imajo kompleksne ukrivljene površine ali prosto oblikovano geometrijo.
Več nastavitev morate zmanjšati v eno operacijo.
Potrebujete visoko natančnost po celotnem obdelovancu.
Želite izboljšati površinsko obdelavo na poševnih ali oblikovanih delih.
Vaš cilj je povečati učinkovitost proizvodnje in zmanjšati skupne stroške.

Tukaj naredite pametnejšo izbiro

 

 

Uporaba 5-osnega rezkalnega stroja

5-osna obdelava se pogosto uporablja v panogah, kjer so kompleksnost delov, natančnost in učinkovitost kritični. Evo, kako 5-osni obdelovalni center rešuje resnične proizvodne izzive v ključnih panogah:

Aerospace Industry

Letalska in vesoljska industrija

Tipični deli:turbinske lopatice, rotorji, strukturne komponente
Izziv:zapletene ukrivljene površine in več{0}}kotna obdelava z visokimi zahtevami glede natančnosti
rešitev:5-osna simultana obdelava omogoča popolno obdelavo v eni nastavitvi, izboljšanje geometrijske natančnosti in končne obdelave površine

Mold Die Industry

Industrija kalupov in kalupov

Tipični deli:jedra kalupov, votline, precizni kalupi
Izziv:globoke votline, zapletena geometrija in visoke zahteve glede kakovosti površine
rešitev:neprekinjena več{0}}osna obdelava zmanjša napake pri ponovnem pozicioniranju in minimizira ročno poliranje

Automotive Industry

Avtomobilska industrija

Tipični deli:ohišja motorjev, deli menjalnika, natančni nosilci
Izziv:več{0}}obdelava z ozkimi tolerancami in velikim obsegom proizvodnje
rešitev:manj nastavitev izboljša doslednost, večja učinkovitost pa podpira množično proizvodnjo

Medical Industry

Medicinska industrija

Tipični deli:vsadki, kirurška orodja, precizni instrumenti
Izziv:izjemno ozke tolerance in zapletene geometrije
rešitev:5-osna obdelava zagotavlja natančne rezalne kote in vrhunsko kakovost površine za visoko natančne komponente

3C Electronics Industry

3C Elektronska industrija

Tipični deli:ohišja za pametne telefone, hladilniki, priključki, mikro natančni deli
Izziv:majhna velikost delov, visoka natančnost in zahteve za-veliko količino proizvodnje
rešitev:visoko{0}}hitro-osna obdelava izboljša učinkovitost, zagotavlja doslednost in fino površinsko obdelavo

Energy Power Industry

Energetika in energetika

Tipični deli:komponente turbin, veliki konstrukcijski deli, energetska oprema
Izziv:veliki obdelovanci s kompleksno geometrijo in zahtevami visoke natančnosti
rešitev:5-osna obdelava omogoča stabilno večkotno rezanje in skrajša čas nastavitve za velike komponente

 

pogosta vprašanja
 

Kaj je največja prednost 5-osnega obdelovalnega centra?

+

-

Največja prednost 5-osnega obdelovalnega centra je zmožnost obdelave kompleksnih delov v eni sami nastavitvi. To zmanjša napake pri ponovnem pozicioniranju, izboljša natančnost obdelave, skrajša proizvodni čas in zagotavlja boljšo površinsko obdelavo v primerjavi s tradicionalno 3-osno obdelavo.

Katere vrste delov so najprimernejše za 5-osno obdelavo?

+

-

5-osna obdelava je idealna za dele s kompleksno geometrijo, ukrivljenimi površinami, globokimi votlinami in funkcijami z več koti. Široko se uporablja za turbinske lopatice, impelerje, komponente kalupov, medicinske vsadke, natančne avtomobilske dele in elektronske komponente 3C.

Kako 5-osni obdelovalni center izboljša učinkovitost obdelave?

+

-

Ker omogoča hkratno premikanje po več-osih, 5-osni stroj zmanjša večkratne nastavitve in minimizira ročno prestavljanje. To pomaga skrajšati čas cikla, izboljšati dostop do orodja in povečati splošno učinkovitost proizvodnje, zlasti za kompleksne dele.

Je poln 5-osni stroj boljši od obdelave 3+2?

+

-

Odvisno od aplikacije.
3+2 obdelava je primerna za obdelavo s fiksnim-kotom in preprostejše več-delne dele, medtem ko je popolna 5-osna obdelava boljša za neprekinjene kompleksne površine, višje zahteve glede natančnosti in bolj gladko končno obdelavo površine. Za napredne aplikacije v letalstvu, kalupih in medicini nudi popolna 5-osna obdelava večjo prilagodljivost in učinkovitost.

Kako natančen je 5-osni obdelovalni center?

+

-

Natančnost obdelave je odvisna od strukture stroja, krmilnega sistema, kakovosti vretena in kalibracije. Visoko-kakovostni 5-osni obdelovalni centri lahko dosežejo natančnost pozicioniranja na mikronski-natančnosti, zaradi česar so primerni za visoko natančno industrijo, kot sta vesoljska in medicinska proizvodnja.

 

 

Great Magtech (Xiamen) Electric Co., Ltd je eden najbolj profesionalnih proizvajalcev in dobaviteljev 5-osnih obdelovalnih centrov na Kitajskem. Če nameravate kupiti visokokakovosten 5-osni obdelovalni center, dobrodošli, da dobite več informacij od naše tovarne. Na voljo sta dobra storitev in konkurenčna cena.